Dežo

Hoffmann

fotograf

The Beatles

DEŽO HOFFMANN |

| Dežo Hoffmann |

| Dežo Hoffmann |

Predajná

výstava

LP platní

15.4. - 15.5.

2024

Ochutnávka vín

z okolia

Banskej Štiavnice

15.4. - 15.5.

2024

Predajná

výstava

starožitných

fotoaparátov

15.4. - 15.5.

2024

Kto bol Dežo Hoffmann?

Prečo ho pokladáme za natoľko významnú osobnosť, že sme sa rozhodli venovať popularizácii jeho tvorby veľké množstvo nášho času, energie a prostriedkov? Má jeho tvorba svoje miesto aj v dnešnej dobe, alebo je niečím, čo už dávno “zhltla” história? Prečítajte si viac v našom blogu, dozviete sa niečo nové a určite sa aj trochu zabavíte. Okrem odpovedí na tieto otázky sa dozviete napríklad aj to, že Hoffmannov hlas sa objavil v jednej z najznámejších populárnych piesní všetkých čias, a to v legendárnej Yellow Submarine od the Beatles. Taktiež to, že pracoval s najvýraznejšími osobnosťami svetového šoubiznisu a spoločne s nimi tvoril históriu umenia. Okrem spomínaných Beatles stáli pred objektívom tohto fotografa z Banskej Štiavnice také hviezdy ako Rolling Stones, Frank Sinatra, Louis Armstrong, Marilyn Monroe a to je “len špička ľadovca”. Kým však dosiahol takýto obrovský úspech, musel si všeličím preskákať. Poďme sa na jeho príbeh pozrieť z bližšia.

svetového hviezdy čo fotil

Dežo

Rodný

dom

Deža

Hoffmanna

Banská Štiavnica
Pod Červenou studňou 10
Otvorené:
utorok: 12.00 – 18.00
piatok: 12.00 – 18.00

Múzeum

Radi vás privítame v prvom a zatiaľ jedinom múzeu Deža Hoffmanna na svete, ktoré sa nachádza priamo v jeho rodnom dome v centre Banskej Štiavnice. Príďte si pozrieť unikátne fotografie, ktoré si získali fanúšikov po celom svete, citlivo zrekonštruovaný historický dom, či 400-ročnú banskú štôlňu. Počas svojho tvorivého života vytvoril Dežo Hoffmann viac ako jeden milión fotografií. Na fotografa, ktorý tvoril v období od päťdesiatych po osemdesiate roky je to naozaj úctyhodné číslo. Nielenže sa Hoffmann mohol pochváliť veľkým množstvom fotografií, ale najmä vďaka svojmu talentu vytvoril veľa vysoko kvalitných fotografií. To, čo prinieslo úspech do jeho života však nebol len umelecký talent, ale taktiež jeho postoj k životu. Jeho vôľa posúvať sa ďalej a chuť robiť veci tak dobre, ako sa len dá.

Ubytovanie

Apartmán rodný dom Deža Hoffmanna nájdete v Hoffmannovom rodnom dome, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Nachádza sa priamo v centre Banskej Štiavnice a uzatvára Námestie Svätej Trojice. Vďaka svojej unikátnej polohe vám tento dom poskytne možnosť dobre si oddýchnuť a väčšinu najväčších zaujímavostí Banskej Štiavnice navštíviť pešo. Zaparkujete priamo pred vstupnými dverami. Apartmán tvorí spálňa, chodba, kúpelňa s toaletou, kuchyňa, zádverie a po dohode je možné navštíviť aj banskú štôlňu (pivnicu), ktorá je tiež súčasťou domu. Už ste niekedy navštívili takýto unikátny dom? Budete sa tu cítiť výborne a dobre si oddýchnete.

Naše ubytovanie vám ponúka kombináciu štýlového dizajnu, unikátnej polohy v centre mesta a autentickej atmosféry. Dom sme citlivo zrekonštruovali a neustále sa ho snažíme zlepšovať tak, aby ste u nás boli spokojní minimálne na 110%. Na hlavné námestie dorazíte pešo za 2 minúty, k Starému zámku za 5 minút a k tajchu (vodnej nádrži) Veľká Vodárenská za 8 – 10 minút.

| Rodný dom DH |

Občianske

združenie

Rodný dom

Deža Hoffmana

Kto sme?

Sme malá skupinka mladých ľudí, ktorí majú radi umenie, kultúru, históriu, architektúru a práve v osobe Deža Hoffmanna a v projekte obnovy jeho rodného domu sa nám všetky tieto záujmy spájajú. Práve myšlienka obnoviť Hoffmannov rodný dom nás podnietila viac sa zaujímať o tohto významného svetového fotografa. Spolupráca Deža Hoffmanna s Beatles je len špičkou ľadovca. Okrem toho, že fotografoval mnoho ďalších svetových hviezd, zažil okupáciu Etiópie, španielsku občiansku vojnu, druhú svetovú vojnu, stretol sa s osobnosťami svetového kalibru, ktoré si ho mimoriadne vážili a za to všetko si ho vážime aj my.

simon_foto

Šimon Martin Šafařík

Občianske združenie

Rodný dom Deža Hoffmanna

Pod Červenou Studňou 10

+421902477085

Tešíme sa

na Vás

v Banskej

Štiavnici

Svetoznámy fotograf z Banskej Štiavnice, Dezider “Dežo” Hoffmann, nám zanechal inšpirujúci odkaz, ktorý si overil svojím vlastným životom. Aj z našej malej krajiny sa dá s vierou v to, čo nám bolo dané, dostať do veľkého sveta a zapísať sa do histórie. Naše občianske združenie OZ Rodný dom Deža Hoffmanna má za cieľ tento odkaz ďalej šíriť a rozvíjať. Zaklopte v prekrásnej Banskej Štiavnici na dvere “Dežovho domu”, radi vám ich otvoríme.

Návrat hore